EĞİTİM BİR SEN SEÇİMLERİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI
Anamur Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliğinin, 6 Ekim cumartesi günü yapılacak olan seçimleri için yeni bir liste oluşturuldu.
Tarih: 3.10.2018 15:36:05/ 1247okunma / 0yorum

 

Anamur Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliğinin, 6 Ekim cumartesi günü yapılacak olan  seçimleri için yeni bir liste oluşturuldu. Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi´ndeuzun süre başarılı bir şekilde okul müdürlüğü yapan Hacı Yakup ARSLAN  başkanlığında yeni bir liste oluşturuldu. ARSLAN, muhalif olmadıklarını, sendikalarının daha iyi yönetilmesi ihtiyacını gördükleri için aday olduklarını belirterek Yönetim Kurulu adına düşüncelerini şöyle açıkladı.

 

DEĞERLİ  DAVA  ARKADAŞLARIMIZ,

Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyoruz…

“Her gün bir yerden göçmek ne iyi, 

Her gün bir yere konmak ne güzel

Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş,

Dünle beraber gitti cancağızım

Ne kadar söz varsa düne ait

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.”

Şimdi yenilenme vaktidir...

BİR “SEN”LE GÜÇLÜYÜZ sloganıyla yola çıktığımız bu duruşta; her üye değerlidir ve hep birlikte güçlü bir sendika oluşturmak için varız. BİR SEN yanımızdaysan tamamız demektir. Ama BİR SEN yoksan eksiğiz demektir. Unutma sen bizimle olsan da değerlisin olmasan da. Bütün üyelerimizi kucaklıyoruz.

Adalet kâinatın ruhudur. Adalet anlayışını bir toplumdan alırsanız o toplumun ruhu göçer, çatısı çöker.Hz. Ömer´in adaleti, Hz. Ebu Bekir´in sadakati, Hz Alin´in cesareti ve Hz. Osman´ın edebiyle yola çıktık.

Kendisine hak gördüğünü dava arkadaşına çok görenlere, camiamızın çoğunun kalbindeki adalet duygusunu yok edenlere karşı, birlik, beraberlik ve kardeşliği yeniden tesis etmek, adalet duygusunu yeniden gönüllere nakşetmek için yola çıktık. Küçük bir halka olsun benim olsun değil her üyemiz değerlidir ve her üyemizin bu halkadaki yeri doldurulamaz diyoruz.

İnsanı merkeze alan ve insanın mutlu olmadığı yerde makam ve mevkinin, şan ve şöhretin bir anlamı yoktur düsturuyla hareket ediyoruz. Gönüller yapmaya, gönüller almaya, davanın hizmetkarı olmaya geliyoruz.

Hakkı Hakk bilip Hakkı tutup kaldıranların yürüyüşüdür bu yürüyüş. Yolumuz, yanlış nereden gelirse gelsin, yanlış diyebilenlerin, adaletsizliği gördüğü yerde Hz. Ömer gibi kılıcını çekebilenlerin yoludur.Sizleri sorunun bir parçası değil çözümün bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Kimseye kalmayacak bu dünyada (üç dakika sonrasına garantimizin olmadığı bir dünyada) küçücük menfaatlerimiz için üç takla atmayacağız. İşte onun için bu yürüyüş, hak bildiği yolda tek başına da olsa eğilmeden bükülmeden sağına ve soluna bakınmadan ben varım diyenlerin yürüyüşüdür.

            Bütün kokuşmuşlukların, pörsümüşlüklerin, yıpranmışlıkların, metal yorgunlukların üzerine bir sünger çekip;yük olanlarla değil, yükü taşıyacak olanlarla yolumuza devam etmek istiyoruz.

            Bir kez daha tekrar ediyoruz, “kendisine hak gördüğünü dava arkadaşına çok görenlere” bu gidişin yanlış olduğunu artık haykırıyoruz.

            Her şeyi ben bilirim, ben düşünürüm, ben yaparım… Ben yaparsam doğru yaparım anlayışını yıkmak için buradayız.

            “Evladı babasını geçmeyen bir millet yükselemez.” Artık bu yükü taşıyamayanların bir kenara çekilmesi gerekir. Genç, dinamik, yıpranmamış insanların, davayı omuzlama vakti geldi de geçiyor bile. Bütün makamların mevkilerin hiçbir anlam ifade etmeyeceği öbür dünyaya giderken, bütün hedef; arkamızda hoş bir sada bırakmak olacaktır. Onun için gelin birlik olalım. Bir olalım, iri olalım, diri olalım… Eğitim Bir Sen olalım…

Bu düşüncelerle çıktığımız bu yolda bize yol arkadaşı olur musunuz, diyoruz.

Selam ve dua ile…     

 ANAMUR EĞİTİMBİR SEN  İLÇE YÖNETİM KURULU ADAY  LİSTESİ    İL  DELEGE  ADAYLARI

Hacı Yakup ARSLAN Hacı Yakup ARSLAN

Mustafa İsmet KESKİNMustafa İsmet KESKİN

Ümit PEKMEZÜmit PEKMEZ

Emrullah DEĞİRMENCİ

Huriye TOPRAK

Emine AKIN

Mehmet TOLU

/resimler/2018-10/3/1538030430872.jpg
Kaynak:

ANTSO KOSGEB Kurslarına Başvurular Aartık E-Devletten Yapılacak
ANTSO KOSGEB Kurslarına Başvurular Aartık E-Devletten Yapılacak
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi Ticaret v e Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, KOSGEB ve İş-Kur müracaatlarının artık E-Devlet sisteminden yapılacağını duyurdu.
İstiklal Marşını İşaret Dili ile Okudular
İstiklal Marşını İşaret Dili ile Okudular
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde 3 Aralık dünya Engelliler günü nedeni ile düzenlenen programda engelli, öğrenciler, İstiklal Marşımızı işaret dili ile okudular.
Bozyazı da Engellilere 249 Bin Lira Eğitim Desteği
Bozyazı da Engellilere 249 Bin Lira Eğitim Desteği
Mithat Ünal-Mersin´in Bozyazı İlçesi´nde 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeni ile düzenlenen programda engelli gençlerin açtığı resim sergisi kadar engelli öğrencilerin halay ve zeybek gösterileri büyük beğeni topladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından SODES Engelli Aile Destek Merkezinin tanıtımı yapıldı. Tanıtımda, bir yıllık eğitim projesi kapsamında 249 bin TL´lik bütçe ayrıldığı ve projenin ek bütçe konularak 3 yıla yayılabileceği vurgulandı.
Peygamberimizin Gençliğe Verdiği Önem Anlatıldı
Peygamberimizin Gençliğe Verdiği Önem Anlatıldı
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğü, Kutludoğum Haftası münasebeti ile hazırladığı programda Peygamberimizin gençliğe verdiği önemi anlattı. Kaplan Düğün Salonu´nda gerçekleşen programa, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı İlçe Müftüsü Sebahattin Turan, Emniyet Müdürü Mehmet Güngör ve vatandaşlar katıldılar.
Öğretmenler Gününü Böyle Kutladık
Öğretmenler Gününü Böyle Kutladık
Mithat Ünal-Anamur da 24 Kasım Öğretmenler günü Başöğretmen Atatürk´ün anıtına çelenk konularak başladı.
Kurdoğlu; ‘Bağımlılık  Günümüzün En Büyük Problemi´
Kurdoğlu; ‘Bağımlılık Günümüzün En Büyük Problemi´
Mithat Ünal-Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Anamur Ticaret ve Sanayi Odasının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği eğitime katkı kapsamında Anamurdaki 12 köy okuluna gönderdiği 210 eşofman dağıtımı töreninde yaptığı konuşmada, günümüzün en büyük probleminin bağımlılık olduğunu vurguladı ve bu nedenle çocuklarımızı spora yönlendirmemiz gerektiğini vurguladı.
80. Yılında 80 Öğrenci Atayı Böyle andı
80. Yılında 80 Öğrenci Atayı Böyle andı
Anamur Karalarbahşiş İlkokulu, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 80´inci yılı nedeniyle 80 öğrencinin katıldığı ´ATAM´ yazılı bir koreografi hazırladı.
Anamur Anadolu İmamhatip Lisesi´nden Sanatsal Gezi
Anamur Anadolu İmamhatip Lisesi´nden Sanatsal Gezi
Mithat Ünal-Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında ‘Unutulmaya yüz tutmuş sanatları tanıyorum, öğreniyorum.´ Projesi için Konya ve Bursa illerini gezdi. Okulun Müdür Yardımcısı Coğrafya Öğretmeni Ümit Bekmez´in kafile başkanlığı yaptığı geziye, Naht Sanatları Ustası ve Geleneksel Okçu Fehmi Çakılı ve Arapça Öğretmeni Rafi Doğan da redakat etti. Ümit Bekmez gezinin hem öğrenciler hem de kendileri için çok yaralı olduğunu söyledi.
Mus´an b. Umeyr´in  Genç Hafızları Hutbede
Mus´an b. Umeyr´in Genç Hafızları Hutbede
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğünün 2 yıl önce Mus´ab b. Umeyr Hafızlık Yatılı Erkek Kur´an Kursu bünyesinde İmamhatip Ortaokulu öğrencileri ile başlattığı Hafızlık eğitimi meyvelerini vermeye başladı. Mus´ab b. Umeyr Hafızlık Yatılı Erkek Kur´an Kursu´nda eğitim alan 10 öğrenci, camilerde bir taraftan vaaz verirken, diğer yandan hutbeye çıkmaya başladılar.
Kıbrıs İlkokulundan Askerlere Sürpriz Ziyaret
Kıbrıs İlkokulundan Askerlere Sürpriz Ziyaret
Mithat Ünal-ıbrıs İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri ile İlçe Jandarma Komutanlığına ziyarette bulundular. Gezileri sırasında ev börekleri ile askerlere sürpriz yapan öğrenciler, bir taraftan asker ağabeyleri ile oynadılar, hem de askerlik hakkında merak ettikleri hakkında bilgiler aldılar.
Bu Öğrencilerin Taşıma Sorunları Özel Servisle Çözülecek
Bu Öğrencilerin Taşıma Sorunları Özel Servisle Çözülecek
Mithat Ünal-Anamur Karalarbahşiş Mahallesinde taşıma kapsamı dışında kalan yaklaşık 15 öğrencinin okul ulaşım sorunları özel servisle çözülecek.
Belediye Başkanı Mehmet Türe Çocuklarla
Belediye Başkanı Mehmet Türe Çocuklarla
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe İlköğretim Haftası dolayısı ile okul gezilerini sürdürüyor. Başkan Türe, son olarak Çarıklar Efeler İlkokulu´nda düzenlenen programa katıldı.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12