EĞİTİM BİR SEN SEÇİMLERİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI
Anamur Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliğinin, 6 Ekim cumartesi günü yapılacak olan seçimleri için yeni bir liste oluşturuldu.
Tarih: 3.10.2018 15:36:05/ 658okunma / 0yorum

 

Anamur Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliğinin, 6 Ekim cumartesi günü yapılacak olan  seçimleri için yeni bir liste oluşturuldu. Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi´ndeuzun süre başarılı bir şekilde okul müdürlüğü yapan Hacı Yakup ARSLAN  başkanlığında yeni bir liste oluşturuldu. ARSLAN, muhalif olmadıklarını, sendikalarının daha iyi yönetilmesi ihtiyacını gördükleri için aday olduklarını belirterek Yönetim Kurulu adına düşüncelerini şöyle açıkladı.

 

DEĞERLİ  DAVA  ARKADAŞLARIMIZ,

Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyoruz…

“Her gün bir yerden göçmek ne iyi, 

Her gün bir yere konmak ne güzel

Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş,

Dünle beraber gitti cancağızım

Ne kadar söz varsa düne ait

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.”

Şimdi yenilenme vaktidir...

BİR “SEN”LE GÜÇLÜYÜZ sloganıyla yola çıktığımız bu duruşta; her üye değerlidir ve hep birlikte güçlü bir sendika oluşturmak için varız. BİR SEN yanımızdaysan tamamız demektir. Ama BİR SEN yoksan eksiğiz demektir. Unutma sen bizimle olsan da değerlisin olmasan da. Bütün üyelerimizi kucaklıyoruz.

Adalet kâinatın ruhudur. Adalet anlayışını bir toplumdan alırsanız o toplumun ruhu göçer, çatısı çöker.Hz. Ömer´in adaleti, Hz. Ebu Bekir´in sadakati, Hz Alin´in cesareti ve Hz. Osman´ın edebiyle yola çıktık.

Kendisine hak gördüğünü dava arkadaşına çok görenlere, camiamızın çoğunun kalbindeki adalet duygusunu yok edenlere karşı, birlik, beraberlik ve kardeşliği yeniden tesis etmek, adalet duygusunu yeniden gönüllere nakşetmek için yola çıktık. Küçük bir halka olsun benim olsun değil her üyemiz değerlidir ve her üyemizin bu halkadaki yeri doldurulamaz diyoruz.

İnsanı merkeze alan ve insanın mutlu olmadığı yerde makam ve mevkinin, şan ve şöhretin bir anlamı yoktur düsturuyla hareket ediyoruz. Gönüller yapmaya, gönüller almaya, davanın hizmetkarı olmaya geliyoruz.

Hakkı Hakk bilip Hakkı tutup kaldıranların yürüyüşüdür bu yürüyüş. Yolumuz, yanlış nereden gelirse gelsin, yanlış diyebilenlerin, adaletsizliği gördüğü yerde Hz. Ömer gibi kılıcını çekebilenlerin yoludur.Sizleri sorunun bir parçası değil çözümün bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Kimseye kalmayacak bu dünyada (üç dakika sonrasına garantimizin olmadığı bir dünyada) küçücük menfaatlerimiz için üç takla atmayacağız. İşte onun için bu yürüyüş, hak bildiği yolda tek başına da olsa eğilmeden bükülmeden sağına ve soluna bakınmadan ben varım diyenlerin yürüyüşüdür.

            Bütün kokuşmuşlukların, pörsümüşlüklerin, yıpranmışlıkların, metal yorgunlukların üzerine bir sünger çekip;yük olanlarla değil, yükü taşıyacak olanlarla yolumuza devam etmek istiyoruz.

            Bir kez daha tekrar ediyoruz, “kendisine hak gördüğünü dava arkadaşına çok görenlere” bu gidişin yanlış olduğunu artık haykırıyoruz.

            Her şeyi ben bilirim, ben düşünürüm, ben yaparım… Ben yaparsam doğru yaparım anlayışını yıkmak için buradayız.

            “Evladı babasını geçmeyen bir millet yükselemez.” Artık bu yükü taşıyamayanların bir kenara çekilmesi gerekir. Genç, dinamik, yıpranmamış insanların, davayı omuzlama vakti geldi de geçiyor bile. Bütün makamların mevkilerin hiçbir anlam ifade etmeyeceği öbür dünyaya giderken, bütün hedef; arkamızda hoş bir sada bırakmak olacaktır. Onun için gelin birlik olalım. Bir olalım, iri olalım, diri olalım… Eğitim Bir Sen olalım…

Bu düşüncelerle çıktığımız bu yolda bize yol arkadaşı olur musunuz, diyoruz.

Selam ve dua ile…     

 ANAMUR EĞİTİMBİR SEN  İLÇE YÖNETİM KURULU ADAY  LİSTESİ    İL  DELEGE  ADAYLARI

Hacı Yakup ARSLAN Hacı Yakup ARSLAN

Mustafa İsmet KESKİNMustafa İsmet KESKİN

Ümit PEKMEZÜmit PEKMEZ

Emrullah DEĞİRMENCİ

Huriye TOPRAK

Emine AKIN

Mehmet TOLU

/resimler/2018-10/3/1538030430872.jpg








Kaynak:

Bu Öğrencilerin Taşıma Sorunları Özel Servisle Çözülecek
Bu Öğrencilerin Taşıma Sorunları Özel Servisle Çözülecek
Mithat Ünal-Anamur Karalarbahşiş Mahallesinde taşıma kapsamı dışında kalan yaklaşık 15 öğrencinin okul ulaşım sorunları özel servisle çözülecek.
Belediye Başkanı Mehmet Türe Çocuklarla
Belediye Başkanı Mehmet Türe Çocuklarla
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe İlköğretim Haftası dolayısı ile okul gezilerini sürdürüyor. Başkan Türe, son olarak Çarıklar Efeler İlkokulu´nda düzenlenen programa katıldı.
Anamur Emniyeti´nden Okul Çevresinde Denetim
Anamur Emniyeti´nden Okul Çevresinde Denetim
Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü Polisleri 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlaması ile okul önlerinde ve çevrelerinde alacakları ek önlemlerle öğrencilerin sorunsuz bir eğitim öğretim dönemi geçirmeleri için gayret gösterecekler.
Gelecek Umutlarını Gökyüzüne Saldılar
Gelecek Umutlarını Gökyüzüne Saldılar
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde İlköğretim Haftası nedeni ile düzenlenen törende birinci sınıfa bu yıl başlayan minikler geleceklerini simgeleyen renkli balonları gökyüzüne uçurdular. Kıbrıs İlokulunda düzenlenen programa Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul, İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, Emniyet Müdürü Mehmet Güngör ile öğrenciler ve veliler katıldılar.
Anamurda Eğitim Sezonu Böyle Başladı
Anamurda Eğitim Sezonu Böyle Başladı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde yaklaşık 1 5 bin ilk ve orta öğretim öğrencisi ve 700 öğretmen 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına başladı. Eğitim Öğretin Haftası nedeni ile Yeni Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Kaymakam Mehmet Kurtoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu ve Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, daire amirleri, okul müdürleri, veliler ve öğrencileri katıldı. Törende, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan Atatürk anıtına çelenk sundu.
Okullarda Uyum Eğitimi Başladı, Eğitim Sezonu Haftaya Başlıyor
Okullarda Uyum Eğitimi Başladı, Eğitim Sezonu Haftaya Başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), gelecek yılın çalışma takvimini hazırladı. Buna göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılı, 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak, 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek. Ana Sınıfı ve birinci sınıfa gidecek olan öğrenciler için ise eğitim öğretim sezonu başladı.
Halk Eğitim Merkezi Gençleri Geleceğe Hazırlıyor
Halk Eğitim Merkezi Gençleri Geleceğe Hazırlıyor
Mithat Ünal-Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları(YKS(TYT/AYT)), Liselere Giriş sınavı(LYS), Kamu Personeli Seçme sınavı(KPSS)´nin yanında bu yıl başlattığı Açık Öğretim Fakültesi(AÖF) sınavları ile Anamur´un gençlerini geleceğe hazırlıyor. Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, genel tekrarlar, testler, taramalar, deneme sınavları ve birebir etütler ile yaygın eğitimde gençlerin yanında olduklarını söyledi.
Çınar:´Okullarınıza da Başörtülü Gidin´
Çınar:´Okullarınıza da Başörtülü Gidin´
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, yaz dönemi kız Kur´an kursu sezon sonu programında yaptığı konuşmada kız öğrencilere okullarına da başörtülü gitmelerini istedi.
Müftü Çınar Kursiyerler ve Velileri Böyle Buluşturdu
Müftü Çınar Kursiyerler ve Velileri Böyle Buluşturdu
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğünün düzenlediği ve bu yıl üçüncüsünü düzenleyerek geleneksel hale getirdiği yatılı yaz Kur´an Kursları için sezon sonu etkinliği düzenlendi. 148 kız ve 130 erkek olmak üzere toplam 278 öğrencinin eğitim gördüğü Hafızlık ve Kur´an Kursları sezon sonu programlarına öğrenci ve velilerden oluşan yaklaşık 600 kişi katıldı.
Sıra Tercihlerde
Sıra Tercihlerde
YKS Açıklandı, Tercihler Ne Zaman Yapılacak?
Arkeoloji ve Doğa  Bilim Kampı Anamurda
Arkeoloji ve Doğa Bilim Kampı Anamurda
Mithat Ünal- Anamur da 12 ile 16 yaşları arasında değişen öğrenciler için kurulan ‘Arkeoloji Temelli Doğa ve Bilim Kampı´ projesinin Bir haftalık bölümü sona erdi. Anamuryum Antik Kenti, Mamure Kalesi ve Astım Köşekbükü Mağarası başta olmak üzere Anamur´un tarihi, turistik ve tarımsal bölgelerinde gezdiler.
Şimdi Tercih Yapacaklar
Şimdi Tercih Yapacaklar
Bu yıl ilk kez düzenlenen ve 2 milyonu aşkın öğrencinin girdiği YKS sınavına Anasmurda 2 bin 875 öğrenci 13 binada girdi. Üniversite eğitimine devam etmek isteyenlerin merak ettiği 2018 YKS sınavı TYT ve AYT oturumları sınav sonuçları ile ilgili detayları ÖSYM paylaştı. 2 milyonu aşkın lise mezunu öğrencisi 30 Haziran cumartesi günü YKS - TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve 01 Temmuz pazar günü YKS - AYT (Alan Yeterlilik Testi) sınavlarına girdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bu sene ilk kez düzenlenen sınav sonrası gözler sonuçlara çevrildi.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12