Başkan Türe Haftaya Hızlı Girdi
Başkan Türe Haftaya Hızlı Girdi
Tarih: 2.8.2016 10:38:35/ 1817okunma / 1yorum

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe 01 Ağustos 2016 Pazartesi günü kent genelinde sürdürülen sıcak asfalt çalışmalarını ve bozdoğan mahallesinde gerçekleştirilen parke yol çalışmasını inceledi. Başkan Türe, Kalınörende sıcak asfalt incelemesinin ardından Kalınören Lütfi Özdemir Spor Kompleksinde vatadanşlarla çay içerek sohbet etti. Başkan Türe Sıcak Asfalt Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Kalınören Mahallesinde gerçekleşen sıcak asfalt çalışmalarını inceledi. 

Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Anamur Belediye Meclis Üyesi Ahmet Öğür, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ali Sarıca ve Fen İşleri Müdürü Hikmet Ünlü ile birlikte Anamur kent genelinde gerçekleştirilen çalışmaları inceleyen Başkan Türe Kalınören Mahallesinde yürütülen Sıcak Asfalt Çalışmasını gezdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında  Kalınören Lütfi Özdemir Spor Kompleksi önünde sıcak asfalt dökümü tamamlandı. Kendisine ilgi gösteren vatandaşlarla sohbet eden Başkan Türe bu çalışmaların Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ın gayreti ile gerçekleştiğini, ve bu çalışmalar dolayısıyla kendisine teşekkür ettiklerini ifade etti. 

Başkan Türe Meclis üyeleri Ali Rıza Kibrit, Ahmet Öğür ve Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ali Sarıca ile birlikte öğle saatinde sıcak asfalt çalışmasının gerçekleştiği alanda işçilerle yemek yedi.

Sıcak Asfalt Çalışmasının ardından 2.etapta çim ekimi tamamlanan Kalın Ören Lütfi Özdemir Spor Kompleksini de gezen Başkan Türe burada kendisine ilgi gösteren vatandaşlara çay içerek sohbet içti. Başkan Mehmet Türe Kalınören Lütfi Özdemir Spor Kompleksinde Belediye Başkan Yardımcı Mehmet Tuğrul ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri ile küçük bir toplantı gerçekleştirerek Anamur genelinde sürdürülen projeleri değerlendirdi.

 

Kalınören´den Örene Sıcak Asfalt

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ın desteği ile baştan uca sıcak asfalt ile kaplanan Kalınören-Bağla-Ören yolunda incelemelerde bulundu. Emirşah, Kızılaliler, Karadere ve Alataş köylerini kapsayan sıcak asfalt çalışmalarını Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Anamur Belediye Meclis Üyesi Ahmet Öğür ve Fen İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ali Sarıca ile birlikte inceleyen Başkan Mehmet Türe bölgede kendisine ilgi göstererek teşekkür eden vatandaşlara Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi olarak Anamur´a en iyi hizmetin getirilmesi için çaba sarf ettiklerini söyledi. Başkan Türe vatandaşlara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ın selamlarını iletti.

Başkan Türe Eski Alataş İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmasını denetledikten sonra Park ve Bahçeler Müdürlüğü sorumlularına okul önüne bir adet çocuk oyun parkı yerleştirilmesi için talimat verdi.

 

Alataş İlkokulu Önü Sıcak Asfalt

Sıcak asfalt çalışmaları kapsamında Kalınören, Alataş, Kızılalileri, Karadere mahallelerinde çalışmalar tamamlanırken Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe vatandaşlar tarafından düğün, nişan, kur´an gibi etkinliklerin gerçekleştirildiği Alataş İlkokulu önünde ki sıcak asfalt kaplama çalışmasını inceledi. 

01 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilen inceleme gezisine Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Anamur Belediye Meclis Üyesi Ahmet Öğür, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ali Sarıca, Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri katıldı. Başkan Türe burada verdiği bilgide vatandaşların okul önünü düğün, nişan, kur-an gibi etkinliklerde sıklıkla kullandığını bu sebeple vatandaşları toz ve topraktan kurtarmak için bahçenin tamamı ile sıcak asfalt ile kaplandığını bir adet kamelyanın ve bir adet çocuk oyun parkının okul önündeki alana yerleştirilmesinin planlandığını belirtti.

Başkan Türe, sıcak asfalt çalışmalarında ve diğer tüm çalışmalarda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´ın imzasının bulunduğunu, Kocamaz Başkanı´nın her zaman kendilerine destek olduğunu ve Mersin Büyükşehir- Anamur Belediyesi arasında işbirliğinin daime süreceğini bu sebeple Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´a teşekkür ettiklerini belirtti. 

Başkan Türe buradaki incelemenin ardından Bozdoğan Mahallesine geçerek mahallede yürütülen mezarlık ve ara yollardaki parke döşeme çalışmalarını inceledi. 

 

Yüksekokul Otoparkı Sıcak Asfalt İle Kaplandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi tarafından kent içerisinde sıcak asfalt çalışmaları sürdürürken Belediyelerin eğitim-öğretim kurumlarına da desteği sürüyor. Cadde ya da sokak ayrımı yapılmaksızın vatandaşların ortak kullanım alanlarında sıcak asfalt kaplama çalışmaları devam ederken eğitim kurumlarının talepleri de imkanlar doğrultusunda çözüme kavuşturuluyor. Yeni binasının tamamlanmasıyla Kalınören´den Ören´e taşınan Mersin Üniversitesi Anamur Meslek Yüksekokulu otoparkı sıcak asfalt ile kaplandı. Anamur Meslek Yüksekokulu´nun ihtiyacı olan kamelyaları geçtiğimiz aylarda inşa ederek okul bahçesine yerleştirilmesini sağlayan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe geçtiğimiz eğitim-öğretim dönemi içerisinde İlçe Kaymakamı Cengiz Cantürk´ünde katıldığı programda öğrenciler ile bir araya gelerek sorunlarını dinlemiş, Anamur Belediye Sineması  ve toplu taşıma saatleri ile ilgili çözüm üretilmesini sağlamıştı. 

Başkan Türe Anamur Meslek Yüksekokulundaki sıcak asfalt çalışmasıyla ilgili olarak verdiği bilgide Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi´nin eğitim kurumlarına desteğinin süreceğini kaydetti. 

 

Bozdoğanda Parke Yol Çalışması

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozdoğan Mahallesinde gerçekleştirilen parke yol çalışmalarını inceledi.

 Başkan Mehmet Türe Bozdoğan mahallesinde ilk olarak Bozdoğan kabristanında gerçekleştirilen parke döşeme çalışmalarını inceleyerek çalışmaları gerçekleştiren işçilere kolaylıklar diledi. Bozdoğan Mahallesi ara sokaklarda tamamlanan parke çalışmalarını Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Anamur Belediye Meclis Üyesi Ahmet Öğür ve Fen İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ali Sarıca ile birlikte inceleyen Başkan Mehmet Türe, Mahalle Muhtarı Gaffar Şen ile sohbet etti. Bozdoğan mahallesi içerisinden geçen Mersin Asfaltına paralel yolda da sıcak asfalt çalışmasının planlandığını belirten Başkan Mehmet Türe Anamur´un her köşesinde yapılan çalışmalara ve tüm projelere destek veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´a da ayrıca teşekkür etti.

Kaynak: Agundem

Anahtar Kelimeler: Başkan Türe Haftaya Hızlı Girdi
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mevlüt uysal
4.8.2016 17:18:13
Değerli başkanım. Bu sıcak asfaltta bizim yalı evleri mah. 1607 sok. Gönderseniz diyoruz. Bu cukurlardan kaçacağız diye anamız ağlıyor. Bizde başkan calışıyor desek. Böyle boş boş bozuk yollara ve resimlere bakmasak. Bizahmet şöförünüzle bu sokaklardan geçseniz diyorum. Sahmet olmassa...
Kocamazdan Deniz Otobüsü ve Deniz Uçağı Müjdesi
Kocamazdan Deniz Otobüsü ve Deniz Uçağı Müjdesi
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Akdeniz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programa katıldı. Başkan Kocamaz, programda yaptığı konuşmasında Mersin´e 2018 yılı içerisinde deniz otobüsü, deniz uçağı ve helikopter alınacağının müjdesini verdi.
Fuarın Odağı Anamur Oldu
Fuarın Odağı Anamur Oldu
Anamur Belediyesi Kültür Sosyal işler Müdürlüğü 13. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuar´ın da Anamur´u tanıttı. Fuarda Anamur´un standı büyük ilgi odağı oldu.
AGC´den Kent Raporu Toplantısı
AGC´den Kent Raporu Toplantısı
Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu´nun talebi doğrultusunda; Anamur´u geleceğe taşımak adına, Anamur´da görev yapan Gazetecilerin gözünde kentin eksiklikleri, aksaklıkları başta olarak, Anamur´un gelişimi için uygun görülen öneriler masaya yatırılmak üzere AGC yönetim ve üyeleri dün akşam Seven Kahvaltı Evinde bir toplantı düzenledi.
Büyükşehirden Anamur´a 4 Durak
Büyükşehirden Anamur´a 4 Durak
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 yılı Şubat ayı toplantısında Merkez ilçelerle birlikte Anamur içinde tek tip 4 taksi durağı yapmaya karar verdi.
Saat Kulesi de Sıcak Asfalta Kavuştu
Saat Kulesi de Sıcak Asfalta Kavuştu
AEKSPRES-Anamur da Saatli Kule ile Anamur Devlet Hastanesi arasındaki yolda sıcak asfaltlanıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin genelinde ilçe merkezlerinde yürütülen sıcak asfalt, Anamur da büyük ölçüde tamamlandı.
Anamurda Yaban Keçisi Görüntülendi
Anamurda Yaban Keçisi Görüntülendi
Vahşi yaşamda soyu tükenme tehlikesi büyük olan türlerin sıralandığı Hassas türler kategorisinde yer alan yaban keçisi Anamur´un dağlarında bir çoban tarafından görüntülendi.
Yöresel Ürünler Şenliği Hareketli Geçiyor
Yöresel Ürünler Şenliği Hareketli Geçiyor
AEKSPRES-Anamur´da ‘2. Yöresel Ürünler ve Hamsi Şenliği´ hareketli geçiyor. Anamur Belediyesi ve Sam Organizasyon İşbirliği ile ortaklaşa bu yıl 2. Si düzenlenen Yöresel Ürünler ve Hamsi Şenliğinin ilk gününde 3 bin kişiye hamsi ekmek dağıtıldı.
Anamur´un Gizemli Kayaları Büyülüyor
Anamur´un Gizemli Kayaları Büyülüyor
AEKSPRES-Anamur Demirören Mahallesinde ilginç oluşumu ile dikkat çeken delik kayalar görenleri hayrete düşürüyor.
PTT´DEN YÖRESEL KAMPANYA
PTT´DEN YÖRESEL KAMPANYA
AEKSPRES-Bozyazı PTT Müdürlüğü çok ilginç bir uygulamaya imza attı.
Anamur İskelesi İçin İlk Kazık Çakıldı
Anamur İskelesi İçin İlk Kazık Çakıldı
Mithat ÜNAL/AEKSPRES-Mersin´in Anamur İlçesi´nde yapımı planlanan 49,5 metre genişlik ve 352 metre uzunluğundaki Anamur iskelesi için ilk kazık çakıldı.
Yörükler Büyükşehir´le Gülüyor
Yörükler Büyükşehir´le Gülüyor
Belirli dönemlerde Anamur´un Kaşpazarı Yaylası´na göç eden Yörükler ile birlikte binlerce vatandaş, Mersin Büyükşehir Belediyesi sayesinde gelecek göç sezonunu sorunsuz şekilde karşılayacak.
Değirmendere Mahallesinin İçmesuyu Şebekesi Yenilendi
Değirmendere Mahallesinin İçmesuyu Şebekesi Yenilendi
Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar ilçesi Değirmendere Mahallesinin içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmalarını tamamladı.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
DOLAR
3.9087
EURO
4.8245
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12