ANAMUR ANADOLU LİSESİNDEN 21. MEZUNİYET
Mithat Ünal/Anamur-Anamur Anadolu Lisesi 21. Keşkek Günü ve Mezuniyet Törenini coşku ile yaptı. Törene Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlyas Mercan, Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Sezgin, Anamur İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Çetiner, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar.
Tarih: 18.5.2018 12:37:59/ 804okunma / 0yorum

Mithat Ünal/Anamur-Anamur Anadolu Lisesi 21. Keşkek Günü ve Mezuniyet Törenini coşku ile yaptı. Törene Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın  İlyas Mercan, Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Sezgin, Anamur İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Çetiner, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar. Mezuniyetin Sunuculuğunu Okulumuz Müdür Yardımcısı  Hasan Tufan ve Tarih Öğretmenimiz Serol Gökkıyas´ın yaptığı tören öğrencilerimizin seyircileri selamlaması ile başladı. Okul Müdürü Celil Çimen konuşmasında öğrencilere hitaben konuşmasında şöyle söyledi:

4 yıl boyunca öğrencilerimize hem akademik eğitim  hem de insani değerleri vermeye çalıştık. Onlara bilgiyi ezberleyen değil bilgiye nasıl ulaşabileceklerini öğretmeyi ilke edindik dedi. Öğrencilere sizler bizlerin her şeyisiniz diyerek sözlerini tamamladı.

Törende Mezun öğrenciler adına konuşmayı Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Aysar Güven yaptı. Güven konuşmasında mezun olduğu okulda görev yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek emekleri geçen öğretmenlere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ise 10 yıl öğretmen, Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak görev yaptığı okulun kendisi için çok önemli olduğunu ve Anamur Anadolu Lisesi Ailesinin bir parçası olmaktan duyduğu gururu belirtti. Öğrencilere ise çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Anneler Günü ile ilgili konuşmayı ise Okulumuz Rehber Öğretmeni Hülya Göral Yılmam yaptı.

Program Okulumuza her zaman yaptıkları katkılarla bizleri mutlu edenSayın İbrahim Yalçınkaya ve Okul Aile Birliği Başkanımız Bünyamin Kozak plaketlerini Emekli Okul Müdürlerimiz Sayın Selahattin Uzan ve Sayın Ethem Ziya Alıçlı tarafından verildi.

Okulumuzda düzenlenen Kitap Okuma Şenliğinde dereceye giren öğrencilerimize ve velilerimize ödülleri verildi. Ödül alan öğrencilerimiz, birinci Semra Arıkan(altın), ikinci Saime Beyza Yalçınkaya, üçüncü Hilal Tülü´yü, velilerimizden birinci Sayın Cennet Yıldız(altın), ikinci Sayın Zeynep Yakışır, üçüncü Sayın Rafet Şimşek´eplaketlerini ve ödüllerini Okul Aile Birliği Başkanımız Bünyamin Kozakve daha önce okulumuzda Okul Aile Birliği Başkanlığı yapmış olan Sayın Varol Günay, Muzaffer Örs ve İbrahim Kayhan tarafından verildi.

 İç işleri Eski Bakanı Merhum Rüştü Kazım Yücelen anısına düzenlenen 5. Geleneksel resim, şiir, öykü ve girişimcilik-inovasyonyarışmasındaderece alan öğrencilerimize, Öykü dalında, birinci olan İlayda Duru´yu, ikinci olan Meryem Özlem Ağlamış´ı, üçüncü olan Ali Rıza Sarı´yı ve şiir dalında üçüncü olan NejlaUSLU´yuplaketlerini ve ödüllerini Okul Müdürümüz Celil Çimenverdi.

Okul Birincisi Ayça Kozak´ın yaş kütüğüne birincilik plakasını çakması ve konuşmasını yapması ile devam edildi. Okul birincisi Ayça Kozak´a, okul ikincisi Kader Kalp´e ve Okul üçüncüsü Zehra Bal´a ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin ve İlçe Şube Müdürü Aydın Çetiner tarafından verilmesi ile devam etti. Törenimiz Gültekin Uzun yönetiminde12. Sınıf öğrencilerimizin yaptığı müzik dinletisi ve dans gösterisi ile devam etti. Öğrencilerimize mezuniyet plaketlerinin verilmesi ile tören sona erdi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ANAMUR ANADOLU LİSESİNDEN MEZUNİYET
EYT Mağdurlarına İYİ Parti´den Destek
EYT Mağdurlarına İYİ Parti´den Destek
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Mitingine Mersin´den gidecek olan vatandaşlara İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz´dan destek geldi.
Yükseköğretimde Güvenlik Toplantısı
Yükseköğretimde Güvenlik Toplantısı
Mersinde Yükseköğretim Güvenliği Koordinasyon ve İşbirliği Toplantısı´ Vali Su Başkanlığında Yapıldı.Vali Ali İhsan Su, başkanlık ettiği ‘Yükseköğretim Güvenliği Koordinasyon ve İşbirliği Toplantısı´nda Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Toros Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Mersin Üniversitesi temsilcisi Prof. Dr. Ali Kaya, Çağ Üniversitesi temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Veli Köroğlu ile bir araya geldi.
Müftülükten Satranç Turnuvası
Müftülükten Satranç Turnuvası
Anamur Müftülüğü Anamur Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezinde düzenlediği satranç programı büyük ilgi gördü. Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinliğe Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Başsavcı Oğuz Şükrü Ener, Müftüsü Zeynel Abidin Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, öğrenciler ve birçok vatandaş katıldı.
Öğrenciler Kurdoğlu´ndan Tam Not aldı
Öğrenciler Kurdoğlu´ndan Tam Not aldı
Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Borsa İstanbul Anadolu İmamhatip Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu etkinliğe katıldı. Okul müdürünün gerçekleştirdiği açılış konuşmasının ardından öğrenciler deyim yerindeyse hünerlerini döktürdü.
Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi 800 Altın Beyne Ulaştı
Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi 800 Altın Beyne Ulaştı
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin en önemli projelerimden birisi dediği, Türkiye de bir ilk olan Anamur Belediyesi Danışmanlık Merkezi 800 minik kalbe dokundu.
 Yeni Sınav Sistemi Anlatıldı
Yeni Sınav Sistemi Anlatıldı
Anamur Belediyesi, Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İşler Yayın Grubu işbirliği ile öğrencilere “Yeni Sınav Sistemi ve Doğru Tercih” konulu eğitim semineri düzenledi.
Erbal´inMiniklerinden Gazetecilere Anlamlı Jest
Erbal´inMiniklerinden Gazetecilere Anlamlı Jest
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde eğitim veren Erbal Kreş ve Anaokulu´ndan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile basın mensupları adına bir program gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende, Kreş Müdiresi Suna Yılmaz Gök Anamur ve Bozyazı da çalışan gazeteciler adına gerçekleştirdiği programda, çalışan gazetecilere plaket verdi.
Büyükşehir´den Çocuklara Korkusuz Yaşam Projesi
Büyükşehir´den Çocuklara Korkusuz Yaşam Projesi
Büyükşehir Belediyesi sağlık alanında verdiği başarılı hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek, ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik anksiyete(kaygı) bozukluğunu tedavi eden ‘Korku Avcısı Grup Terapisi´ projesini hayata geçirdi.
Anamur Ortaokulu´nda Gönül Birliği
Anamur Ortaokulu´nda Gönül Birliği
Anamur Ortaokulu, Eğitim-Öğretim yılı başında tam gün eğitime geçebilmek amacıyla ikiye bölünmüş, öğretmen ve öğrencilerinin yarısı, yeni yapılan binasına taşınan Anamur Anadolu Lisesi´nin Güzelyurt Mahallesi´ndeki boşalan binasında açılan Güzelyurt Ortaokulu´na yerleşmişti.
Peygamberimizin Hayatını Öyle Bir Anlattı ki
Peygamberimizin Hayatını Öyle Bir Anlattı ki
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi Anadolu Gençlik Derneğinin programına katılan 6 yaşındaki minik kız, Peygamber efendimizin hayatını şiirsel bir anlatımla hiç kekelemeden hafızasından katılımcılara sunması, katılımcıların ağzını açık bıraktı.
Gerçebahşiş İlkokulundan Teşekkür Ziyareti
Gerçebahşiş İlkokulundan Teşekkür Ziyareti
Gerçebahşiş Yeni Mahalle İlkokulu Öğrencileri Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´ye teşekkür ziyaretinde bulundular.
Anamur Belediyesinden 215 forma
Anamur Belediyesinden 215 forma
Belediye Başkanı Mehmet Türe ve ekibi yaptığı sosyal projelerle gönülleri fethetmeye devam ediyor. Eğitim öğretim yılının başladığı eylül ayından beri bir çok okula çevre düzenlemesi, parke döşemesi, bank, boya vb. şekillerde destek ve yardım da bulunan Anamur Belediyesinin bu sefer ki adresi Karalarbahşiş İlk ve Ortaokulu oldu.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12