ANAMUR ANADOLU LİSESİNDEN 21. MEZUNİYET
Mithat Ünal/Anamur-Anamur Anadolu Lisesi 21. Keşkek Günü ve Mezuniyet Törenini coşku ile yaptı. Törene Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlyas Mercan, Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Sezgin, Anamur İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Çetiner, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar.
Tarih: 18.5.2018 12:37:59/ 395okunma / 0yorum

Mithat Ünal/Anamur-Anamur Anadolu Lisesi 21. Keşkek Günü ve Mezuniyet Törenini coşku ile yaptı. Törene Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın  İlyas Mercan, Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Sezgin, Anamur İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Çetiner, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar. Mezuniyetin Sunuculuğunu Okulumuz Müdür Yardımcısı  Hasan Tufan ve Tarih Öğretmenimiz Serol Gökkıyas´ın yaptığı tören öğrencilerimizin seyircileri selamlaması ile başladı. Okul Müdürü Celil Çimen konuşmasında öğrencilere hitaben konuşmasında şöyle söyledi:

4 yıl boyunca öğrencilerimize hem akademik eğitim  hem de insani değerleri vermeye çalıştık. Onlara bilgiyi ezberleyen değil bilgiye nasıl ulaşabileceklerini öğretmeyi ilke edindik dedi. Öğrencilere sizler bizlerin her şeyisiniz diyerek sözlerini tamamladı.

Törende Mezun öğrenciler adına konuşmayı Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Aysar Güven yaptı. Güven konuşmasında mezun olduğu okulda görev yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek emekleri geçen öğretmenlere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ise 10 yıl öğretmen, Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak görev yaptığı okulun kendisi için çok önemli olduğunu ve Anamur Anadolu Lisesi Ailesinin bir parçası olmaktan duyduğu gururu belirtti. Öğrencilere ise çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Anneler Günü ile ilgili konuşmayı ise Okulumuz Rehber Öğretmeni Hülya Göral Yılmam yaptı.

Program Okulumuza her zaman yaptıkları katkılarla bizleri mutlu edenSayın İbrahim Yalçınkaya ve Okul Aile Birliği Başkanımız Bünyamin Kozak plaketlerini Emekli Okul Müdürlerimiz Sayın Selahattin Uzan ve Sayın Ethem Ziya Alıçlı tarafından verildi.

Okulumuzda düzenlenen Kitap Okuma Şenliğinde dereceye giren öğrencilerimize ve velilerimize ödülleri verildi. Ödül alan öğrencilerimiz, birinci Semra Arıkan(altın), ikinci Saime Beyza Yalçınkaya, üçüncü Hilal Tülü´yü, velilerimizden birinci Sayın Cennet Yıldız(altın), ikinci Sayın Zeynep Yakışır, üçüncü Sayın Rafet Şimşek´eplaketlerini ve ödüllerini Okul Aile Birliği Başkanımız Bünyamin Kozakve daha önce okulumuzda Okul Aile Birliği Başkanlığı yapmış olan Sayın Varol Günay, Muzaffer Örs ve İbrahim Kayhan tarafından verildi.

 İç işleri Eski Bakanı Merhum Rüştü Kazım Yücelen anısına düzenlenen 5. Geleneksel resim, şiir, öykü ve girişimcilik-inovasyonyarışmasındaderece alan öğrencilerimize, Öykü dalında, birinci olan İlayda Duru´yu, ikinci olan Meryem Özlem Ağlamış´ı, üçüncü olan Ali Rıza Sarı´yı ve şiir dalında üçüncü olan NejlaUSLU´yuplaketlerini ve ödüllerini Okul Müdürümüz Celil Çimenverdi.

Okul Birincisi Ayça Kozak´ın yaş kütüğüne birincilik plakasını çakması ve konuşmasını yapması ile devam edildi. Okul birincisi Ayça Kozak´a, okul ikincisi Kader Kalp´e ve Okul üçüncüsü Zehra Bal´a ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin ve İlçe Şube Müdürü Aydın Çetiner tarafından verilmesi ile devam etti. Törenimiz Gültekin Uzun yönetiminde12. Sınıf öğrencilerimizin yaptığı müzik dinletisi ve dans gösterisi ile devam etti. Öğrencilerimize mezuniyet plaketlerinin verilmesi ile tören sona erdi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ANAMUR ANADOLU LİSESİNDEN MEZUNİYET
Anamur Halk Eğitim Kurs Kayıtları Başladı
Anamur Halk Eğitim Kurs Kayıtları Başladı
Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğü Temmuz ayında başlayan mesleki, beceri ve sınav kurs kayıtlarına başladı. Daha ilk günden Yaşanan Halk eğitim Merkezinde yaşanan yoğunluk dikkat çekti. Kurlar 2 Temmuz 2018´de başlayacak.
ANAMURDA KARNE HEYECANI
ANAMURDA KARNE HEYECANI
Mithat ÜNAL-Anamur´da okul öncesi, ilköğretim okulları ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören 13 bin 500 öğrenci karnelerini alarak üç ay sürecek yaz tatiline girdi.
Kıbrıs İlkokulu, Ritm Grubu ile Uluslararası Festivale Katıldı
Kıbrıs İlkokulu, Ritm Grubu ile Uluslararası Festivale Katıldı
Anamurda eğitim veren Kıbrıs İlkokulu, 12. Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivali´ne katıldı. Usta Öğretici Şafak Küçükderya´nın eğitimini üstlendiği Kıbrıs İlokulu öğrenci ritm grubu, izleyicilere, vurmalı çalgılarla yaptıkları ritm şovla katılımcılara doyumsuz bir an yaşattılar.
Üniversite adaylarına ücretsiz kurs
Üniversite adaylarına ücretsiz kurs
Mersin Büyükşehir Belediyesi´nin üniversite hayali kuran gençlerin sınava daha iyi hazırlanabilmeleri için hizmete açtığı ücretsiz Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurslarının 2018-2019 eğitim-öğretim yılı kayıtları başlıyor.
Batkı; ‘Bizim Eğitim Farkımız Fark Ediliyor´
Batkı; ‘Bizim Eğitim Farkımız Fark Ediliyor´
Mithat Ünal-Anamur Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu her yaptığı bilimsel projeler, kültürel geziler ve birçok derste hayata geçirdiği birebir uygulamalarla, eğitimde farkını fark ettiriyor.
Anamurda Gençler Gösterileri İle Büyüledi
Anamurda Gençler Gösterileri İle Büyüledi
Mithat Ünal/Anamur-19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nın 99. Yıldönümü Mersin´in Anamur İlçesi´nde törenlerle kutlandı. Törende gençlerin bir birinden güzel koreografileri göz doldurdu Törenin birinci bölümü, Anamur Otogar yanından Saçkan kavşağını takiben SGK binası önünden Yeni Cumhuriyet Meydanına kortej yürüyüşü ile başladı.
ANAMED´ten Uçurtma Şenliği
ANAMED´ten Uçurtma Şenliği
Mithat Ünal-Anamur Özel ANAMED Hastanesi 5. Geleneksel uçurtma şenliğini büyük bir katılımla gerçekleştirdi. Organizasyona, Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ile birlikte çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. ANAMED Yöneyim Kurulu Başkanı Cengiz Kırmızıtaş, Engelliler haftası kapsamında düzenledikleri etkinliği gerçekleştirmekteki amaçlarının çocuklarımızı ve velilerimizi bir nebze gülümsetebilmek olduğunu söyleyerek, bir nebze olsun sizleri gülümsetebildiysek ne mutlu bize.” Dedi.
Kıbrıs İlkokulu Ritm Şov Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında
Kıbrıs İlkokulu Ritm Şov Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında
Mithat Ünal/Anamur-Mersin´in Anamur İlçesi´nde eğitim veren Kıbrıs İlkokulu öğrencileri Davul Şov Ritm ekibi, tüm elemeleri geçerek Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında gösteri yapmaya halk kazandı.
Bozyazı HEM´den Yılsonu Sergisi
Bozyazı HEM´den Yılsonu Sergisi
Mithat Ünal-Bozyazı Halkeğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri 2017-2018 eğitim öğretim yılında el becerileri, sportif ve sanatsal gösterilerini sergilediler.
Bozyazı Halk Eğitimden Sıla Gecesi
Bozyazı Halk Eğitimden Sıla Gecesi
Mithat Ünal/Anamur-Mersin´in Bozyazı İlçesi Halk Eğitim Müdürlüğü müzik ve aşçılık bölümü kursiyerlerinin birlikte düzenledikleri sıla gecesi, büyük beğeni topladı.
23 Nisan Kutlamalarında Gelecek Çocukların Teması İşlendi
23 Nisan Kutlamalarında Gelecek Çocukların Teması İşlendi
Anamurda kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. Yıldönümünde coşku bir başkaydı.
Anamur´da Sadece Bir Liseye  Sınavla Girilecek
Anamur´da Sadece Bir Liseye Sınavla Girilecek
Emekli Öğretmen Kazım Kılınç, son yazısında eğitimle ilgili Anamur için önemli bir konuya parmak bastı. “Öğrencilerle iç içe olmayanlar onların yaşadıkları zorlukları bilemez.” Diyen Kılınç sözlerine şu şekilde devam etti: “Öğrenciler gelecek yıl girecekleri sınavların hazırlıklarına yaz tatilinde başlarlar.

/resimler/2018-3/7/1018436765531.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
DOLAR
4.7077
EURO
5.4848
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12