ANAMUR ANADOLU LİSESİNDEN 21. MEZUNİYET
Mithat Ünal/Anamur-Anamur Anadolu Lisesi 21. Keşkek Günü ve Mezuniyet Törenini coşku ile yaptı. Törene Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlyas Mercan, Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Sezgin, Anamur İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Çetiner, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar.
Tarih: 18.5.2018 12:37:59/ 547okunma / 0yorum

Mithat Ünal/Anamur-Anamur Anadolu Lisesi 21. Keşkek Günü ve Mezuniyet Törenini coşku ile yaptı. Törene Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın  İlyas Mercan, Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Sezgin, Anamur İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Çetiner, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar. Mezuniyetin Sunuculuğunu Okulumuz Müdür Yardımcısı  Hasan Tufan ve Tarih Öğretmenimiz Serol Gökkıyas´ın yaptığı tören öğrencilerimizin seyircileri selamlaması ile başladı. Okul Müdürü Celil Çimen konuşmasında öğrencilere hitaben konuşmasında şöyle söyledi:

4 yıl boyunca öğrencilerimize hem akademik eğitim  hem de insani değerleri vermeye çalıştık. Onlara bilgiyi ezberleyen değil bilgiye nasıl ulaşabileceklerini öğretmeyi ilke edindik dedi. Öğrencilere sizler bizlerin her şeyisiniz diyerek sözlerini tamamladı.

Törende Mezun öğrenciler adına konuşmayı Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Aysar Güven yaptı. Güven konuşmasında mezun olduğu okulda görev yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek emekleri geçen öğretmenlere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ise 10 yıl öğretmen, Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak görev yaptığı okulun kendisi için çok önemli olduğunu ve Anamur Anadolu Lisesi Ailesinin bir parçası olmaktan duyduğu gururu belirtti. Öğrencilere ise çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Anneler Günü ile ilgili konuşmayı ise Okulumuz Rehber Öğretmeni Hülya Göral Yılmam yaptı.

Program Okulumuza her zaman yaptıkları katkılarla bizleri mutlu edenSayın İbrahim Yalçınkaya ve Okul Aile Birliği Başkanımız Bünyamin Kozak plaketlerini Emekli Okul Müdürlerimiz Sayın Selahattin Uzan ve Sayın Ethem Ziya Alıçlı tarafından verildi.

Okulumuzda düzenlenen Kitap Okuma Şenliğinde dereceye giren öğrencilerimize ve velilerimize ödülleri verildi. Ödül alan öğrencilerimiz, birinci Semra Arıkan(altın), ikinci Saime Beyza Yalçınkaya, üçüncü Hilal Tülü´yü, velilerimizden birinci Sayın Cennet Yıldız(altın), ikinci Sayın Zeynep Yakışır, üçüncü Sayın Rafet Şimşek´eplaketlerini ve ödüllerini Okul Aile Birliği Başkanımız Bünyamin Kozakve daha önce okulumuzda Okul Aile Birliği Başkanlığı yapmış olan Sayın Varol Günay, Muzaffer Örs ve İbrahim Kayhan tarafından verildi.

 İç işleri Eski Bakanı Merhum Rüştü Kazım Yücelen anısına düzenlenen 5. Geleneksel resim, şiir, öykü ve girişimcilik-inovasyonyarışmasındaderece alan öğrencilerimize, Öykü dalında, birinci olan İlayda Duru´yu, ikinci olan Meryem Özlem Ağlamış´ı, üçüncü olan Ali Rıza Sarı´yı ve şiir dalında üçüncü olan NejlaUSLU´yuplaketlerini ve ödüllerini Okul Müdürümüz Celil Çimenverdi.

Okul Birincisi Ayça Kozak´ın yaş kütüğüne birincilik plakasını çakması ve konuşmasını yapması ile devam edildi. Okul birincisi Ayça Kozak´a, okul ikincisi Kader Kalp´e ve Okul üçüncüsü Zehra Bal´a ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin ve İlçe Şube Müdürü Aydın Çetiner tarafından verilmesi ile devam etti. Törenimiz Gültekin Uzun yönetiminde12. Sınıf öğrencilerimizin yaptığı müzik dinletisi ve dans gösterisi ile devam etti. Öğrencilerimize mezuniyet plaketlerinin verilmesi ile tören sona erdi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ANAMUR ANADOLU LİSESİNDEN MEZUNİYET
Gelecek Umutlarını Gökyüzüne Saldılar
Gelecek Umutlarını Gökyüzüne Saldılar
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde İlköğretim Haftası nedeni ile düzenlenen törende birinci sınıfa bu yıl başlayan minikler geleceklerini simgeleyen renkli balonları gökyüzüne uçurdular. Kıbrıs İlokulunda düzenlenen programa Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul, İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, Emniyet Müdürü Mehmet Güngör ile öğrenciler ve veliler katıldılar.
Anamurda Eğitim Sezonu Böyle Başladı
Anamurda Eğitim Sezonu Böyle Başladı
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde yaklaşık 1 5 bin ilk ve orta öğretim öğrencisi ve 700 öğretmen 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına başladı. Eğitim Öğretin Haftası nedeni ile Yeni Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene, Kaymakam Mehmet Kurtoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu ve Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, daire amirleri, okul müdürleri, veliler ve öğrencileri katıldı. Törende, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan Atatürk anıtına çelenk sundu.
Okullarda Uyum Eğitimi Başladı, Eğitim Sezonu Haftaya Başlıyor
Okullarda Uyum Eğitimi Başladı, Eğitim Sezonu Haftaya Başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), gelecek yılın çalışma takvimini hazırladı. Buna göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılı, 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak, 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek. Ana Sınıfı ve birinci sınıfa gidecek olan öğrenciler için ise eğitim öğretim sezonu başladı.
Halk Eğitim Merkezi Gençleri Geleceğe Hazırlıyor
Halk Eğitim Merkezi Gençleri Geleceğe Hazırlıyor
Mithat Ünal-Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları(YKS(TYT/AYT)), Liselere Giriş sınavı(LYS), Kamu Personeli Seçme sınavı(KPSS)´nin yanında bu yıl başlattığı Açık Öğretim Fakültesi(AÖF) sınavları ile Anamur´un gençlerini geleceğe hazırlıyor. Halk eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, genel tekrarlar, testler, taramalar, deneme sınavları ve birebir etütler ile yaygın eğitimde gençlerin yanında olduklarını söyledi.
Çınar:´Okullarınıza da Başörtülü Gidin´
Çınar:´Okullarınıza da Başörtülü Gidin´
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, yaz dönemi kız Kur´an kursu sezon sonu programında yaptığı konuşmada kız öğrencilere okullarına da başörtülü gitmelerini istedi.
Müftü Çınar Kursiyerler ve Velileri Böyle Buluşturdu
Müftü Çınar Kursiyerler ve Velileri Böyle Buluşturdu
Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğünün düzenlediği ve bu yıl üçüncüsünü düzenleyerek geleneksel hale getirdiği yatılı yaz Kur´an Kursları için sezon sonu etkinliği düzenlendi. 148 kız ve 130 erkek olmak üzere toplam 278 öğrencinin eğitim gördüğü Hafızlık ve Kur´an Kursları sezon sonu programlarına öğrenci ve velilerden oluşan yaklaşık 600 kişi katıldı.
Sıra Tercihlerde
Sıra Tercihlerde
YKS Açıklandı, Tercihler Ne Zaman Yapılacak?
Arkeoloji ve Doğa  Bilim Kampı Anamurda
Arkeoloji ve Doğa Bilim Kampı Anamurda
Mithat Ünal- Anamur da 12 ile 16 yaşları arasında değişen öğrenciler için kurulan ‘Arkeoloji Temelli Doğa ve Bilim Kampı´ projesinin Bir haftalık bölümü sona erdi. Anamuryum Antik Kenti, Mamure Kalesi ve Astım Köşekbükü Mağarası başta olmak üzere Anamur´un tarihi, turistik ve tarımsal bölgelerinde gezdiler.
Şimdi Tercih Yapacaklar
Şimdi Tercih Yapacaklar
Bu yıl ilk kez düzenlenen ve 2 milyonu aşkın öğrencinin girdiği YKS sınavına Anasmurda 2 bin 875 öğrenci 13 binada girdi. Üniversite eğitimine devam etmek isteyenlerin merak ettiği 2018 YKS sınavı TYT ve AYT oturumları sınav sonuçları ile ilgili detayları ÖSYM paylaştı. 2 milyonu aşkın lise mezunu öğrencisi 30 Haziran cumartesi günü YKS - TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve 01 Temmuz pazar günü YKS - AYT (Alan Yeterlilik Testi) sınavlarına girdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bu sene ilk kez düzenlenen sınav sonrası gözler sonuçlara çevrildi.
Üniversite Öğrencilerine  Ücretsiz Kurs
Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Kurs
Mersin Büyükşehir Belediyesi´nin üniversite hayali kuran gençlerin sınava daha iyi hazırlanabilmeleri için hizmete açtığı ücretsiz Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurslarının 2018-2019 eğitim-öğretim yılı kayıtları başlıyor.
Anamur Halk Eğitim Kurs Kayıtları Başladı
Anamur Halk Eğitim Kurs Kayıtları Başladı
Anamur Halkeğitim Merkezi Müdürlüğü Temmuz ayında başlayan mesleki, beceri ve sınav kurs kayıtlarına başladı. Daha ilk günden Yaşanan Halk eğitim Merkezinde yaşanan yoğunluk dikkat çekti. Kurlar 2 Temmuz 2018´de başlayacak.
ANAMURDA KARNE HEYECANI
ANAMURDA KARNE HEYECANI
Mithat ÜNAL-Anamur´da okul öncesi, ilköğretim okulları ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören 13 bin 500 öğrenci karnelerini alarak üç ay sürecek yaz tatiline girdi.

/resimler/2018-7/13/1622485260052.jpg

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
DOLAR
6.2718
EURO
7.3437
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12