ALTI OKU BELEDİYEYE DİKECEĞİM
Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan aday adayı Ahmet Doğan, seven kahvaltı evinde yaptığı basın toplantısında, 27 yıllık belediyecilik deneyiminin yanı sıra çeşitli nedenlerle gittiği birçok ülkede gözlemlediği çalışmalar ışığında Anamur´un vizyonunu değiştireceğini söyledi. Partisinin kendisini aday göstermesi halinde, seçimden kazanan tarafın Anamur ve Cumhuriyet Halk Partisi olacağını kaydeden Belediye Başkan aday adayı Doğan; ‘ Cumhuriyet halk Partisinde aday adaylarının fazlalığı, partimizin önemini ortaya seriyor. Şahsımın dışında herkim aday gösterilirse gösterilsin her zaman yanında olacağım. Altı Oklu bayrağı Belediye´nin tepesine dikmek için tüm gücümle destek vereceğim.´ Dedi.
Tarih: 18.10.2018 14:52:22/ 2287okunma / 0yorum

Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan aday adayı Ahmet Doğan, Seven Kahvaltı Evi´nde yaptığı basın toplantısında, 27 yıllık belediyecilik deneyiminin yanı sıra çeşitli nedenlerle gittiği birçok ülkede gözlemlediği çalışmalar ışığında Anamur´un vizyonunu değiştireceğini söyledi. Partisinin kendisini aday göstermesi halinde, seçimden kazanan tarafın Anamur ve  Cumhuriyet Halk Partisi olacağını  kaydeden  Belediye Başkan aday adayı Doğan; ‘ Cumhuriyet  halk Partisinde  aday adaylarının  fazlalığı, partimizin  önemini  ortaya  seriyor. Şahsımın dışında herkim aday gösterilirse gösterilsin her zaman yanında olacağım. Altı Oklu bayrağı Belediye´nin tepesine dikmek için tüm gücümle destek vereceğim.´ Dedi. 29 Eylül´de Parti binasında aday adaylığını açıklamasının ardından, Ankara´da Partisinin Genel  Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları ve  Bölge Milletvekilleri ile  bir dizi görüşmeler  yapan Anamur  Belediye Başkan aday adayı  Ahmet Doğan, kendisinin hiçbir kişisel  beklenti  içinde olmadığına  vurgu yaparak,´  Her ne işim gereği  Anamur dışında olsam da,bir ayağım  Anamur´da.Babam  80 yaşında,annem 76  yaşında,Anamur´a gelişlerimde mutlu olurlar, dönüşlerimde ise ağlarlar.Para-pul  mevki  bunlar  gelip geçici  şeyler,insanın  doğup  büyüdüğü  topraklara  hizmet etme arzusu ise bir aşk,benim içimdeki  aşk ta  Anamur´a hizmet aşkı.´diye konuştu.

 Anamur´un kanayan yarası, Su, otopark, sahildeki keşmekeşlik Yanlış Yapılaşma- Kaş yaylası yolunun çöplük haline gelmesi. Anamur´un acil çözüm bekleyen sorunlarını da basın mensuplarıyla paylaşan CHP Anamur Belediye Başkan aday adayı Ahmet doğan,´ Anamur´un doğusundan batısına kadar  baktığınızda  yanlış yapılaşmanın  farkına  varırsınız.  Sahillerde yapılaşma kent merkezi ile  aynı  yükseklikte olmaz. Tam tersine  sahillerde  az katlı olur.Hava sirkülasyonunu  sağlamak ve kent  estetiği  içindir.Anamur´da ise  tam tersi olmuş.´ Şeklinde konuştu. Kıbrıs´a Su verdik Anamur´lu damacanaya muhtaç oldu.
CHP Anamur belediye başkan aday adayı Ahmet Doğan,  yer altı zenginliklerinin bu kadar zengin olduğu bir bölgede Anamur halkının damacana suyu almaya mahkûm edilmesine tepki gösterdi.
Doğan;´ Anamurlular çeşmeden su içemez hale geldi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine Su  verdik ama, Anamurlu hemşerilerim   çeşmelerinden  akan suyu ne içebiliyor, nede  kullanabiliyor. Su  tüm canlılar için Can  demek,hayat demek.Anamur´un sorunlarını  bilmek  kadar,çözüm yollarını da üretmek  gerek.Yerel  yönetimin iktidar partisinden  olması gerekmiyor, istemesini bilmek ve  mücadele  etmek  gerek.sonuçta  siz şahsınıza değil  halk için  bir şey  istiyorsunuz.´ Diyerek su sorunun en önemli ortak sorun olduğunu söyledi.
Sahilimizin durumu içler acısı
Halkımızın nefes aldığı,  dışarıdan gelen misafirlerimizi ağırladığımız yada zaman geçirdikleri sahillerimizin durumu gerçek manada kötü. Herkes kafasına göre derme çatma bir şeyler yapmaya çalışmış. Duş var, duşun kapısından çeşmesine kadar pas tutmuş, duştan akan su ortalık yere akıyor. Dragon çayının kenarlarına her önüne gelen bir yer tutmuş kafasına göre bir gecede naylonlarla çevrili kulübe yapıyor. Bunların ivedilikle önüne geçmek gerek.´ Dedi. Otopark Sorunu Anamur´un kanayan yarası.
Anamur´da her geçen yıl artan otopark sorununun acil çözülmesi gerek. Şehir merkezinde olduğu kadar sokak aralarında araçlarını park etmek için birbirleriyle yarış eder gelinmiş durumda. Yerel yönetimler konutlar yapılırken, projede otopark yoksa inşaat izni vermemeli, zaten yasada böyle bir zorunluluk var.
Kaş Yayla Yolunda Doğa yok ediliyor
Yıllardır Kaş Yayla yolu üzerine dökülen kent atıklarının doğayı katlettiğine dikkat çeken CHP Anamur belediye başkan aday adayı  Ahmet Doğan,´  maalesef  insan eliyle  güzelim doğa yok ediliyor. Bütün şehrin atıklarının döküldüğü  Kaş yaylası  yolundaki  ardıç ağaçları  adeta  isyan ediyor. yol kenarları  poşetlerle  dolu, ağaçlar dilek ağacı  gibi rengarenk  olmuş  durumda.Bu nedenle  diyorum ki çırak olmadan usta olunmaz.27 Yıllık belediye  tecrübelerimi  Anamur için kullanmak  istiyorum.´  Dedi. 

/resimler/2018-10/19/1659259502945.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ALTI BELEDİYEYE DİKECEĞİM
.
.
.
Durmuş Deniz´den Seçim Açıklaması
Durmuş Deniz´den Seçim Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, 15 bin 681 oy ile 19 bin 517 oy alan Cumhur İttifakının MHP´li adayı Hidayet Kılınç´tan sonra seçim yarışını ikinci olarak tamamlamasının ardından bir basın açıklaması yayınladı.
Anamur Hidayet Kılınç dedi
Anamur Hidayet Kılınç dedi
Cumhur İttifakı Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç Anamur Belediye Başkanı oldu. Anamur Yeni Cumhuriyet Meydanında toplanan Cumhur İttifakı taraftarı vatandaş kutlamalar eşliğinde, Kılınç´ın başkanlığını kutladı.
Siyasetçi Ayrıştırıcı Değil, Birleştirici Olmalı
Siyasetçi Ayrıştırıcı Değil, Birleştirici Olmalı
Maalesef günümüzde siyaset daha barış, huzur, hoşgörü başta olmak üzere sosyal bir tabana oturtulamadı. Şu rersimdeki tabloyu özler hale geldik.
Demokrasiye Saplanan Bu Hançeri Birlikte Çıkaralım
Demokrasiye Saplanan Bu Hançeri Birlikte Çıkaralım
Seçim çalışmalarının son anlarına girdiğimiz şu günlerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin Bozdoğan ve Ören Mahallelerinde yaptığı toplantılara katıldı. Kocamaz konuşmasında, "Mersinde Ayfer Yılmaz´a, Anamurda Mehmet Türe´ye destek vererek, demokrasiye saplanan bu hançeri birlikte çıkaralım" dedi.
DP ADAYI YILMAZ NET KONUŞTU
DP ADAYI YILMAZ NET KONUŞTU
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, Mersin´de Cumhur İttifakı adayları tarafından gökdelen duvarına asılan dev ‘Teşekkürler Mersin´ afişi ve Tarsus´ta gerçekleştirilen Zafer Yürüyüşünü,korkunun sahaya yansıması olarak tanımlarken, “Bunlar son çırpınışları. 1 Nisan sabahı zafer demokrasiye gönül verenlerin olacak” dedi.
AK PARTİ´NİN ANAMUR KURMAYLARI  ‘ADAYIMIZ KILINÇ´TIR
AK PARTİ´NİN ANAMUR KURMAYLARI ‘ADAYIMIZ KILINÇ´TIR
AKParti İlçe Başkanlarından Avukat Mehmet Doğan ve Belediye Başkan A.Adayı Av.Murat Kılıç´ın organize ettiği ve basın mensuplarının da davet edildiği kahvaltılı toplantıya, AKParti ilçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, MHP Anamur ilçe Başkanı Adnan Gübbük, Kurucu ilçe Başkanı Bahir Aslangil, Şinasi Aslan kurucu yönetim kurulu üyeleri, eski İlçe Başkanları İl Genel Meclis Üyeleri katıldılar.
Mahallemin Bütün İsteklerini Yerine Getirdim
Mahallemin Bütün İsteklerini Yerine Getirdim
Mithat Ünal-Yeşilyurt Mahallesi muhtarı ve muhtar adayı İsmet Baki, 20 yıllık muhtarlık döneminde mahalle sakinlerinin bütün taleplerini yerine getirmek için gece gündüz mücadele ettiğini ve bundan sonra da aynı şevk ve heyecanla mahallesinin hizmetinde olmak için tekrar aday olduğunu söyledi.
DP´Lİ YILMAZ: “SETLERİ YIKARAK GELİYORUZ”
DP´Lİ YILMAZ: “SETLERİ YIKARAK GELİYORUZ”
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, son haftaya girilen Mahalli İdareler Seçimi ile ilgili “Her türlü kumpaslarla bizi yolumuzdan döndürmek isteyenler, 31 Mart´ta demokrasi seli önüne set olamayacak. Demokrasi seli, setleri yıkarak geliyor” dedi.
Akşener, Uysal ve Kocamaz´dan Demokrasi Birlikteliği
Akşener, Uysal ve Kocamaz´dan Demokrasi Birlikteliği
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte Mersin´deki eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde düzenlenen ´Birlik Mitingi´ne katıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Mersin Büyükşehir Belediyesindeki ortak aday Ayfer Yılmaz´a destek istedi.
CHP´den Halkla İttifak Mesajı
CHP´den Halkla İttifak Mesajı
Mithat Ünal-Cumhuriyet Halk Partisi Anamurda deyim yerindeyse tam bir gövde gösterisi yaptı. Pullu da başlayan konvoya çok sayıda araç katıldı. CHP´nin adayı Durmuş Deniz eşi Derya Deniz, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel İl Başkanı Adil Aktay, Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, meclis üyesi adayları ile Yıldız Düğün Salonu´nda kendisi için bekleyen binlerce kişiyi selamladı. Programın meclis üyelerini takdimi sırasında, CHP´li meclis üyesi ve adayı Ali İlhan Ayhan salona Hüseyin Güdar isimli vatandaş tarafından isteği dışında omuzda taşınarak getirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan proje tanıtımı toplantısı, Anamur Folklor Ekibi´nin gösterisi ile devam etti.
Lütfi Elvan; ‘Temmuzda Limanı da Hastaneyi de Açacağız´
Lütfi Elvan; ‘Temmuzda Limanı da Hastaneyi de Açacağız´
Mithat Ünal/Anamur-AnamurDA seçim çalışmalarına katılan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Anamur Limanını ve yapımı devam eden Anamur Devlet Hastanesini Temmuz ayında hizmete açacaklarını söyledi.

/resimler/2019-3/9/1138501358220.jpg

ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12