Alışveriş Günlerine Yoğun Katılım
Anamur Belediyesi tarafından Basın Halkla İlişkiler aracılığı ile İskele alışveriş Günleri ile ilgili bir açıklama yapıldı. “2015 yılında İskele´de başlattığımız Anamur Yaz Etkinlikleri ve Alışveriş Günleri halkımızın yoğun ilgisi ile güçlenerek sürmektedir.” İfadesi ile başlayan açıklamada, Öncelikle Alışveriş Günlerinin genel yararlarına dikkat çekildi.
Tarih: 5.7.2018 09:27:54/ 632okunma / 0yorum

Anamur Belediyesi tarafından Basın Halkla İlişkiler aracılığı ile  İskele alışveriş Günleri ile ilgili bir açıklama yapıldı. “2015 yılında İskele´de başlattığımız Anamur Yaz Etkinlikleri ve Alışveriş Günleri halkımızın yoğun ilgisi ile güçlenerek sürmektedir.” İfadesi ile başlayan açıklamada,  Öncelikle Alışveriş Günlerinin genel yararlarına dikkat çekildi.  Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 Alışveriş Günleri;
 • Tüm sahil kentlerinde yerli ve yabancı turizmi canlandırmak amacıyla düzenlenir.
 • Festival ve Fuar organizasyonlarının yanı sıra kentlerin iletişim ve tanıtımını geliştirir, kentin marka değerini yükseltir.
 • Modern pazar anlayışının gereği olarak, yerli ve yabancı esnafın alışveriş bilgi ve görgüsünü arttırır, deneyimlerini geliştirir.
 • Halkın çeşitli ürünlere erişimini kolaylaştırarak, kaliteli ve aracısız ucuz tüketim ortamları sunar.
 • Uzak bölgelerdeki yöresel ürünlere erişimi kolaylaştırır, ayrıca unutulmaya yüz tutmuş otantik el sanatlarına hayat verir, yeni neslin geleneksel kültürümüzle buluşmasını sağlar.
 Anamur Yaz Etkinlikleri ve Alışveriş Günleri, bu yıl klimalı, kapalı, konforlu, hijyenik bir ortamda 60 civarında katılımcı esnaf ile 15 Haziran 2018 tarihinde alışverişe açılmıştır. Her gün 18:00 – 01:00 saatleri arasında İskele Mahallesi, Dragon-Rauf Denktaş Parkı yanında güvenli bir biçimde hizmet vermektedir. Anamurlu esnafımızda her yıl olduğu gibi bu yılda Belediye Yerel Esnaf İndiriminden yararlanıp, etkinliğimize sahip çıkmıştır.
 Şehir merkezimizdeki esnaflarımız gündüz saatlerinde alışverişe açıkken, Alışveriş günleri esnaflarımız akşamları alışverişe açıktır. Dolayısı ile gündüz ve gece yerli esnafımızın ve alışveriş günleri esnafının açılış ve kapanış saatleri farkı, tercih çeşitliliğine ve serbest ticaret ortamına hiçbir zarar vermemektedir.
 Ayrıca 75 gün boyunca ilçe dışından aileleri ile birlikte Anamur´a gelerek Alışveriş Günleri etkinliğine katılan esnaflar, Anamurlu esnafımızın otelinde kalıyor, Anamurlu esnafımızın lokantasında yemek yiyor, çay bahçesinde kahvesini içiyor, tüm ihtiyaçlarını Anamurlu esnaflarımızdan temin ederek, Alışveriş Günleri süresince kentimize yaklaşık 300.000 – 400.000 TL girdi sağlıyor. Bunun yanı sıra, Anamur Yaz Etkinlikleri ve Alışveriş Günleri, Mersin, Antalya, Karaman illeri arasında en uzun süreli ve en zengin çeşitliliğe sahip etkinlik olması nedeniyle tüm komşu ilçelerden halkın ilgisine ve beğenisine mazhar oluyor. 
 İlçemizin bölgedeki ticaret hacmini (ticari network) arttırarak, ilçemizin cazibe merkezi olma özelliğine katkı sağlıyor.  Son olarak, Anamur Yaz Etkinlikleri ve Alışveriş Günleri için 3 yıldır düzenli olarak yaptığımız Vatandaş Memnuniyet Anketleri yukarıda belirttiğimiz hususları %90 oranında doğrulamakta ve yüksek bir memnuniyet oranına ulaştığımızı kanıtlamaktadır. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunulur.
Anamur Belediyesi


/resimler/2018-7/5/0934108505126.jpg

/resimler/2018-7/5/0933061159969.jpg
Kaynak:

MODA PERDEDE ÇEŞİT ÇOK
MODA PERDEDE ÇEŞİT ÇOK
.FARKI BİZİMLE YAŞAYIN
Torunoğlu: ´Herkes Elini Taşın altına Koymalı´
Torunoğlu: ´Herkes Elini Taşın altına Koymalı´
Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Odalar ve Borsalar birliği Başkanı R4ıfat Hisarcıklıoğlu´nun Türkiye genelinde yaptığı çağırı üzerine, Yönetim Kurulu Üyeleri Fahrettin Öztürk ve Ertuğrul Oğuz ile birlikte odanın toplantı salonunda bir basın toplantısı düzenledi. Torunoğlu, Anamurda ticaret yapan herkesi bu programa katılmaya çağırdı ve herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.
Elvan Bölgemizi Cazibe Merkezi Haline Getireceğiz
Elvan Bölgemizi Cazibe Merkezi Haline Getireceğiz
Mithat Ünal-Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Anamur Ticaret ve Sanayi Odasının Bozyazıda düzenlediği Bereketli Hal Sezonunu açılışı etkinliğine katıldı.
Anamurda Ekmeğe Gizli Zam
Anamurda Ekmeğe Gizli Zam
Anamurda ekmeğe iki aşamalı yaklaşık 45 kuruş zam yapıldı.
Çetin´den, Ahilik Haftası Mesajı
Çetin´den, Ahilik Haftası Mesajı
Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin , Ahilik Haftası münasebetiyle mesaj yayınladı.
Bereket Enerji Grubu´nun yeni CEO´su belli oldu.
Bereket Enerji Grubu´nun yeni CEO´su belli oldu.
Türkiye´nin önde gelen entegre enerji şirketlerinden biri olan Bereket Enerji Grubu´nun CEO görevine İdris Küpeli atandı.
USİAD: ‘ABD Yaptırımlarını Reddediyoruz´
USİAD: ‘ABD Yaptırımlarını Reddediyoruz´
Ulusal Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD) tarafından ABD´nin Türkiye Cumhuriyetine karşı hukuksuz yaptırım kararlarına karşı yayınladığı mesajla bu yaptırımların dernek tarafından reddedildiği vurgulandı
Alışveriş Çadırında Binlerce Kişi Ağırlandı
Alışveriş Çadırında Binlerce Kişi Ağırlandı
Mithat Ünal-Anamur Belediyesi Alışveriş Günleri Etkinlik çadırı geçtiğimiz 2 ay da binlerce misafiri ağırladı.
Alışveriş Günleri Resmi Açılışı Gerçekleşti
Alışveriş Günleri Resmi Açılışı Gerçekleşti
Bu yıl 3. sü düzenlenen Anamur Belediyesi Alışveriş Günleri resmi açılış töreni gerçekleşti.
Mithat Kadıoğlu: ‘SEÇ Tezgahlarına Yerli Malı Koyacağız´
Mithat Kadıoğlu: ‘SEÇ Tezgahlarına Yerli Malı Koyacağız´
Mithat Ünal/Anamur-Petek Anamur SEÇ Market, açılışının üzerin den kısa bir süre geçmesine rağmen yoğun bir ilgi gördü. Petek Marketin sahibi Mithat Kadıoğlu, 34 yıllık iş hayatında kendisini yalnız bırakmayan Anamur halkına teşekkür etti. Bundan böyle toptan alışlarını öncelikle Anamur´un yerli ürünlerinden temin edeceklerini böylece paranın yine Anamurda kalmasını sağlayacaklarını kaydetti.
Mevlüt için Hediyelik Yasin Kitabı Çeşitleri
Mevlüt için Hediyelik Yasin Kitabı Çeşitleri
Mevlüt için hediyelik yasin kitabı toptan ve perakende olarak en uygun fiyatlarla furkannesriyat.com.tr´de. Hemen sitemizi ziyaret edip alışverişe başlayın.
Bozyazı    PTT Müdürlüğünden Müjde
Bozyazı PTT Müdürlüğünden Müjde
Bozyazı PTT Müdürlüğü, yerli malların PTT kargodan gönderilmesi halinde 24 Mayıs 2018-31 Ağustos 2018 Tarihleri Arasında yüzde 25 oranında indirim uygulanacağı duyuruldu.
ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3231
EURO
6.0775
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12