AKŞENER MEHMET TÜRENİN ADAYLIĞINI BÖYLE AÇIKLADI
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde partisinden Belediye Başkanı olarak görev yapan Mehmet Türe´nin 10 görevde olduğu on yıl boyunca hayata geçirdiği 82 projenin açılış kurdelesini kesmek için Anamur´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, danıştayın Andımız tekrar okutulabilir kararının ardından Anamurlularla Andımız´ı okudu. Türkiye´nin genel durumunu da değerlendiren Akşener, Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin elini havaya kaldırdı ve adaylığını açıkladı.
Tarih: 21.10.2018 09:06:03/ 3713okunma / 0yorum

Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde partisinden Belediye Başkanı olarak görev yapan Mehmet Türe´nin 10 görevde olduğu on yıl boyunca hayata geçirdiği 82 projenin açılış kurdelesini kesmek için Anamur´a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  danıştayın Andımız tekrar okutulabilir kararının ardından Anamurlularla Andımız´ı okudu. Türkiye´nin genel durumunu da değerlendiren Akşener, Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin elini havaya kaldırdı ve adaylığını açıkladı. Anamur Belediyesi´nin hizmete açtığı 82 projeden Belediye çok amaçlı salonun açık hava bölümünde Anamurlulara hitap eden İYİ Parti  Genel Başkanı Meral Akşener´den önce Başkan Türe Anamurlulara hitap etti. 2 dönemdir Anamur´a hizmet verdiklerini ve başarılı bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Türe, Genel Başkanının uygun görmesi durumunda tekrar görevi üstlenmek istediğini söyledi. Hayata geçirdiği ve yapmak istediği projelerden de bahseden Türe, Büyükşehir yasasından sonra birlikte görev yaptığı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz´a teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.
Türe´nin ardından söz alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hükümetin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ülke ekonomisini kötü yönettiğini söyledi. “Ladin, katran, kekik sümbül kokan” kokan Sözlerine sümbül kokan Türkmen diyarı Anamur.” Diyerek sözlerine başlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan´ın partilerinin teklif ettiği erken emeklilik için bu milleti bu yükün altına sokamayız dediğini ifade ederek, “Yahu saştanak temahınızın altına çektiğiniz  makam araçlarının sayısı 120 bin. O araçların her birine her ay bir emekliden fazla para veriyorsunuz. Kaymak arıyorsan kulak ver. O arabalardan inin. İndiğiniz anda al sana kaynak. Konforunuzdan kısın. Vatandaşı rahatlatın.” dedi.  
Fıırıncının, bakkalcının raflarında kameralarla şov yapan zabitlerin olduğunu kaydeden Akşener, bu uygulamaları yapan belediyelerin Anamur Belediyesini örnek alsınlar.” İfadesini kullandı. Krizin sürmesinin hiç kimseye faydasının olmadığını ve kendilerinin de böyle düşünenlerle işlerinin olmayacağını kaydeden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; “Saraya buradan zabıta mı gönderelim. Mühendis ekonomisini gördük. İMF ekonomisi gördük.  Ama zabit ekonomisini ilk kez görüyoruz.” Dedi. Cemal Kaşıkçının Sudi Arabistanın İstabul Konsolosluğunda öldürülmesi ile ilgili  baş konsolosun dokunulmazlığının bahane edilerek salıverildiğini iddia eden Akşener; “Milleti aldatmaktan vazgeçin. Viyana sözleşmesi açık. Hakkında ağır suç iddiaları bulunan başkonsolosun dokunulmazlığı yoktur. Bu kadar açık bir hükme rağmen, üstelikte Türkiye´ye meydan okumuş bir konsolosun gitmesine göz yumulması kabul edilemez.” Şeklinde konuştu. Akşener, Anamurda Suriyelilere vatandaşlık verilip verilmemesi için Anamurda mini bir referandum yaptı. Akşener danıştay´ın Andımız için verdiği okunabilir kararının ardından ilk kez Anamurlularla Andımızı okudu. Akşener, sahnede Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin elini havaya kaldırarak 3. Dönem için de partilerinin adayı olduğunu açıkladı.  82 Projenin yazılı olduğu kurdelenin kesilmesinin ardından Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Akşener´e Anamur sporun 82 yazılı formasını, muzlu kadın heykeli ve muz hevengi hediye etti. 11 meclis üyesine İYİ Parti rozetini de takan Akşener akşam saatlerinde Anamurdan ayrıldı. Program Kubat Konseri ile son buldu.

/resimler/2018-10/21/0911017887087.jpg

/resimler/2018-10/21/0912051795171.jpg
&source=www.anamurekspres.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

.
.
.
Durmuş Deniz´den Seçim Açıklaması
Durmuş Deniz´den Seçim Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, 15 bin 681 oy ile 19 bin 517 oy alan Cumhur İttifakının MHP´li adayı Hidayet Kılınç´tan sonra seçim yarışını ikinci olarak tamamlamasının ardından bir basın açıklaması yayınladı.
Anamur Hidayet Kılınç dedi
Anamur Hidayet Kılınç dedi
Cumhur İttifakı Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç Anamur Belediye Başkanı oldu. Anamur Yeni Cumhuriyet Meydanında toplanan Cumhur İttifakı taraftarı vatandaş kutlamalar eşliğinde, Kılınç´ın başkanlığını kutladı.
Siyasetçi Ayrıştırıcı Değil, Birleştirici Olmalı
Siyasetçi Ayrıştırıcı Değil, Birleştirici Olmalı
Maalesef günümüzde siyaset daha barış, huzur, hoşgörü başta olmak üzere sosyal bir tabana oturtulamadı. Şu rersimdeki tabloyu özler hale geldik.
Demokrasiye Saplanan Bu Hançeri Birlikte Çıkaralım
Demokrasiye Saplanan Bu Hançeri Birlikte Çıkaralım
Seçim çalışmalarının son anlarına girdiğimiz şu günlerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin Bozdoğan ve Ören Mahallelerinde yaptığı toplantılara katıldı. Kocamaz konuşmasında, "Mersinde Ayfer Yılmaz´a, Anamurda Mehmet Türe´ye destek vererek, demokrasiye saplanan bu hançeri birlikte çıkaralım" dedi.
DP ADAYI YILMAZ NET KONUŞTU
DP ADAYI YILMAZ NET KONUŞTU
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, Mersin´de Cumhur İttifakı adayları tarafından gökdelen duvarına asılan dev ‘Teşekkürler Mersin´ afişi ve Tarsus´ta gerçekleştirilen Zafer Yürüyüşünü,korkunun sahaya yansıması olarak tanımlarken, “Bunlar son çırpınışları. 1 Nisan sabahı zafer demokrasiye gönül verenlerin olacak” dedi.
AK PARTİ´NİN ANAMUR KURMAYLARI  ‘ADAYIMIZ KILINÇ´TIR
AK PARTİ´NİN ANAMUR KURMAYLARI ‘ADAYIMIZ KILINÇ´TIR
AKParti İlçe Başkanlarından Avukat Mehmet Doğan ve Belediye Başkan A.Adayı Av.Murat Kılıç´ın organize ettiği ve basın mensuplarının da davet edildiği kahvaltılı toplantıya, AKParti ilçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, MHP Anamur ilçe Başkanı Adnan Gübbük, Kurucu ilçe Başkanı Bahir Aslangil, Şinasi Aslan kurucu yönetim kurulu üyeleri, eski İlçe Başkanları İl Genel Meclis Üyeleri katıldılar.
Mahallemin Bütün İsteklerini Yerine Getirdim
Mahallemin Bütün İsteklerini Yerine Getirdim
Mithat Ünal-Yeşilyurt Mahallesi muhtarı ve muhtar adayı İsmet Baki, 20 yıllık muhtarlık döneminde mahalle sakinlerinin bütün taleplerini yerine getirmek için gece gündüz mücadele ettiğini ve bundan sonra da aynı şevk ve heyecanla mahallesinin hizmetinde olmak için tekrar aday olduğunu söyledi.
DP´Lİ YILMAZ: “SETLERİ YIKARAK GELİYORUZ”
DP´Lİ YILMAZ: “SETLERİ YIKARAK GELİYORUZ”
Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz, son haftaya girilen Mahalli İdareler Seçimi ile ilgili “Her türlü kumpaslarla bizi yolumuzdan döndürmek isteyenler, 31 Mart´ta demokrasi seli önüne set olamayacak. Demokrasi seli, setleri yıkarak geliyor” dedi.
Akşener, Uysal ve Kocamaz´dan Demokrasi Birlikteliği
Akşener, Uysal ve Kocamaz´dan Demokrasi Birlikteliği
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte Mersin´deki eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde düzenlenen ´Birlik Mitingi´ne katıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Mersin Büyükşehir Belediyesindeki ortak aday Ayfer Yılmaz´a destek istedi.
CHP´den Halkla İttifak Mesajı
CHP´den Halkla İttifak Mesajı
Mithat Ünal-Cumhuriyet Halk Partisi Anamurda deyim yerindeyse tam bir gövde gösterisi yaptı. Pullu da başlayan konvoya çok sayıda araç katıldı. CHP´nin adayı Durmuş Deniz eşi Derya Deniz, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel İl Başkanı Adil Aktay, Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, meclis üyesi adayları ile Yıldız Düğün Salonu´nda kendisi için bekleyen binlerce kişiyi selamladı. Programın meclis üyelerini takdimi sırasında, CHP´li meclis üyesi ve adayı Ali İlhan Ayhan salona Hüseyin Güdar isimli vatandaş tarafından isteği dışında omuzda taşınarak getirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan proje tanıtımı toplantısı, Anamur Folklor Ekibi´nin gösterisi ile devam etti.
Lütfi Elvan; ‘Temmuzda Limanı da Hastaneyi de Açacağız´
Lütfi Elvan; ‘Temmuzda Limanı da Hastaneyi de Açacağız´
Mithat Ünal/Anamur-AnamurDA seçim çalışmalarına katılan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Anamur Limanını ve yapımı devam eden Anamur Devlet Hastanesini Temmuz ayında hizmete açacaklarını söyledi.

/resimler/2019-3/9/1138501358220.jpg

ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12