95.Yılda Gökyüzüne 95 Balon
Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü geçmiş yıllara oranla büyük bir coşkuyla kutlandı. Kıbrıs İlkokulu öğrencileri Cumhuriyetimizin 95. yılı anısına gökyüzüne 95 kırmızı-beyaz balon uçurdu. Anamur Şehir Stadyumunda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kutlamalarda Kaymakam Mehmet Kurdoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Türe vatandaşın ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramını kutladılar.
Tarih: 29.10.2018 14:04:47/ 1178okunma / 0yorum

Mithat Ünal-Mersin´in Anamur İlçesi´nde Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü geçmiş yıllara oranla büyük bir coşkuyla kutlandı. Kıbrıs İlkokulu öğrencileri Cumhuriyetimizin 95. yılı anısına gökyüzüne 95 kırmızı-beyaz balon uçurdu. Anamur Şehir Stadyumunda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan  kutlamalarda Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Türe vatandaşın ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramını kutladılar.  Kaymakam Kurdoğlu törende günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, emperyalist güçlerin hasta adam diyerek küçük parçalara ayırarak yutmak istedikleri  Büyük İmparatorluktan yeni pırıl pırıl bir Cumhuriyet doğduğunu ve bu cumhuriyeti ilelebet gençlerin yaşatacağını söyledi. 40 yıldır Cumhuriyetimizi parçalamak isteyen terör unsurlarının, 15 Temmuz Hain darbe girişiminin 100 yıl önceki düşmanların bugünkü uyanışı olduğuna dikkat çeken Kurdoğlu, “Türk Milletinin tarih sahnesinden silinmek istendiği bir anda Mustafa Kemal Atatürk´ün öncülüğünde tüm imkansızlıklara karşı büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen istiklal mücadelesi tarihte ender eşine zor rastlanır bir zaferle sonuçlandırılmıştır. Bu zafer Cumhuriyetle taçlandırılarak tarihimizin en büyük dönüm noktalarından birisi gerçekleştirilmiştir.” Dedi. Aziz vatatanımızı kanları ile sulayan şehitlerimize ve gazilerimize karşı sorumlu olduğumuzu hatırlatan Kaymakam Kurdoğlu; “Bugün dünyada 34 farlkı ülkede 78 ayrı şehitliği olan başka bir millet yoktur.” Şeklinde konuştu. Anamur başta olmak üzere okulların folklor ekiplerinin yurdun dört bir yanından derlediği halk oyunları vatandaşın büyük beğenisini topladı. Törenin kortej yürüyüşüne katılan Kıbrıs İlkokulu öğrencileri anlamlı bir girişe imza attı. Ay yıldızlı kırmızı kıyafetle yürüyüşe katılan 1/A sınıfı öğrencisi Aleyna Şahin´in öncülüğündeki öğrenciler Cumhuriyetimizin 95. Yılında gökyüzüne 95 kırmızı beyaz balon uçurdu. Gökyüzünü renklendiren balınlar 5 dakika boyunca yükselerek gözden kayboldu. Okul Müdürü Ayfer koyuncu, Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü nedeni ile 95 kırmızı beyaz balonu gökyüzüne uçurduk. Nice  95 yıllara.” Diyerek bu yöndeki dilek ve temennisini dile getirdi.

/resimler/2018-10/29/1408094800275.jpg

/resimler/2018-10/29/1409292770471.jpg

/resimler/2018-10/29/1409585583622.jpg

/resimler/2018-10/29/1410248865301.jpg

/resimler/2018-10/29/1411351210483.jpg

 &source=www.anamurekspres.com" title="Google+'da Paylaş">

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yılda Gökyüzüne Balon
Orjinal iPhone 5 Ekran Ve Önemi
Orjinal iPhone 5 Ekran Ve Önemi
Orjinal iPhone 5 Ekran Fiyatı | www.telefonparcasi.com Description: iPhone 5 ekran ürünlerinde en iyi fiyat ve cazip fırsatlar www.telefonparcasi.com güvencesiyle sizlerle buluşuyor. Detaylı bilgi için hemen siteyi ziyaret edin.
Diyar Börek Evinden Diyar Diyar Lezzet
Diyar Börek Evinden Diyar Diyar Lezzet
Mithat Ünal-Anamur Yeşilyurt Mahallesi Atatürk Bulvarında faaliyet gösteren diyar Börek evi, deyim yerindeyse, Şanlı Urfa´dan Malatya´ya, Kahraman Maraş´tan Adana´ya kadar geniş bir hinterlandın yemek kültürünü Anamur´a taşıyor.
İkinci Primlere İade Kapısı Açıldı
İkinci Primlere İade Kapısı Açıldı
Farklı Statüde Sigorta Primi Ödeyenler Aylığa Etkisi Olmayan Primleri İade Alabiliyor.Bir kişinin iki farklı statüde aynı anda sigortalı olması ve prim ödemesi halinde, ödenen primlerden yalnızca geçerli statüde olanları emekli aylığına yansıtılıyor. Aylığa etkisi olmayan primler iade alınabiliyor. Sosyal güvenlik sisteminde sigortada teklik ilkesi söz konusudur. Ancak pek çok meslek grubu aynı anda hem SSK´lı, hem Bağ-Kur´lu olmak durumunda kalıyor. Yani kişi hem kendi işini yaparken hem de bir işverenin yanında sigortalı olabiliyor. SGK açısından sakınca yok.
Anamurda Zulümde Ölen Dünya Müslümanları için Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Anamurda Zulümde Ölen Dünya Müslümanları için Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Mithat Ünal-Anamur da, başta Mısırdaki Darbeci Sisi hükümetinin meşru hükümeti savunmak için Rabia meydanında şehit ettiği binlerce Mısır Vatandaşı ve geçtiğimiz günlerde idam edilen 75 kişi ve idama mahkum edilen 9 gence destek vermek için oluşturulan Anamur Milli ve Manevi Değerler Platformu önce dua etti sonrada Türk Diyanet Vakfı Anamur Şube Başkanı Müftü Zeynal Abidin Çınar´ın imamlığında gıyabi cenaze namazı kılındı.
Hayal Ettiğiniz Dileklere Kavuşun
Hayal Ettiğiniz Dileklere Kavuşun
Bu hayatta herkesin farklı bir isteği vardır ve bu isteklerine kavuşmak için çeşitli yolları denerler. Bu anlamda hizmet veren ve sahip olduğu üstün yetenekler sayesinde birçok kişinin çok istediği dileklerine kavuşmasına yardımcı olan medyumlar, bunun için birçok farklı yol denemektedir.
Önce Kendimizin Adaletini Korumalıyız (Bu Yazı Bir Örnek)
Önce Kendimizin Adaletini Korumalıyız (Bu Yazı Bir Örnek)
Sabah markette alışveriş yaparken portakal almaya gittiğimde biri 1.99 TL diğeri 3.99 TL olan iki farklı cins portakal gördüm. Biraz daha kaliteli olduğu için 3.99 olana gittim. Yanımda benimle birlikte aynı portakaldan alan bir adam daha vardı.
Bozyazı´da ´Öncelik hayatın, öncelik yayanın´ etkinliği
Bozyazı´da ´Öncelik hayatın, öncelik yayanın´ etkinliği
Türkiye´de aynı anda uygulamaya giren kampanyayla ilgili Bozyazı´da da etkinlik düzenlendi. İçişleri Bakanlığının ´Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın´ sloganıyla 2019 yılını ´Yaya Öncelikli Trafik Yılı´ ilan etmesiyle birlikte tüm Türkiye´de farkındalık çalışmaları başlatıldı.
Artık onunda bir ailesi var
Artık onunda bir ailesi var
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Sahipsiz köpeğe duyarlılık gösteren Anamur halkına ve sahiplenen gizli aileye teşekkür etti
Anamur Belediyesinin Maskotu
Anamur Belediyesinin Maskotu
Kış aylarının ağır şartlar altında geçmesi nedeni ile Anamur Belediyesi´ne sığınan yavru köpek Belediyenin maskotu oldu
Hanımeli İhtiyaç Bankası 9 Yaşında
Hanımeli İhtiyaç Bankası 9 Yaşında
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, kendi projelerinden birisi olan Hanımeli İhtiyaç Bankasının bu güne kadar geniş kitlelere hizmet ettiğini söyledi. 29 Mart 2009 yılında göreve geldiğimiz günden bu yana, Anamur´un yararına projeler üretmeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Türe; “Vizyonumuzu her zaman geniş tuttuk. Anamur´un gelişmiş bir kent statüsü kazanması için fikirler ürettik. Onlarca fiziki projeyi hayata geçirdik. Yalnızca fiziki hizmetlerle gelişme sağlayamayacağımızın bilincindeydik. Toplumsal vicdanı temsil eden, pozitif ayrımcılık yapan, Sosyal Belediyecilik anlayışının en iyi örneklerini sergileme yarışına girdik” dedi.
Hayat Kurtaran Tehlikeli Madde Eğitimi
Hayat Kurtaran Tehlikeli Madde Eğitimi
Anamur da faaliyet gösteren akaryakıt istasyolarında çalışan personele günlük nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduklarını ve nasıl hareket etmeleri ile ilgili bir eğitim verildi. Anamur Belediyesi Meclis Salonu´nda verilen ‘Genel Farkındalık´ eğitimini Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Seval Ehliz verdi.
250 Bakıma Muhtaç Anamur Belediyesine Emanet
250 Bakıma Muhtaç Anamur Belediyesine Emanet
Mithat Ünal-Anamur Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde bakım ihtiyacı olan 250 vatandaşın berberlik, kuaförlük, sağlık, ev temizliği ve sağlık rehberlik hizmetleri gibi hayati konularda hizmet verecek 3 ekiple hizmete başladı. Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur Belediye binası önünde projeyi halka ve basına tanıttı. Projede bir erkek, bir kadın kuaförü, bir sağlık personeli ve bir tane de temizlik personeli bulunuyor.

/resimler/2019-3/9/1138501358220.jpg

ANAMUR TV

ÇOK YAKINDA!

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mersin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:06 07:46 12:54 15:27 17:45 19:12